Anna Grosmanová

Když žena rožní, rozněžní i rozhněvaného muže

3. 03. 2014 12:25:39
Není to tak dlouho, co jsem se vypravila do Amsterdamu. Netušila jsem, že se mi můj gastronomický svět otočí naruby, ale právě to se stalo. Střetnutím mnoha náhod a štěstí (a Slow Foodu) jsem se jednoho deštivého dne ocitla u rožně, dvou cca sedmdesátikilových vepřů a měla na starost je šest hodin otáčet, topit pod nimi, mazlit je, odlupovat kůrku a sundávat hotové kousky. Byla to práce, kterou jsem si myslela, že jedno děvče nemůže zastat samo, ale věřte nebo ne, opak se stal pravdou! :)

Přichomýtla jsem se tam vlastně k festivalu, na farmě Lindenhoff. Byl to opravdu zážitek...Na trhu, který se u toho konal jsem nakoupila barevné mrkve. Byly žluté, zelené, fialové i klasicky červené! Salát z nich hrál všemi barvami.

Připravila jsme pro vás fotoreportáž právě z tohoto farmářského festivalu, myslím si, že z toho to podstatné pochopíte...

Zatím si můžete procvičit jazyky tímto tematickým jazykolamem: "Něžná žena u rožně, snadno rozněžní i rozhněvaného muže"

agy.jpg

pasik.jpg

cervena_kuchyn.jpg

lisky.jpg

agyrozni.jpg

mrkev.jpg

A za odměnu jsem dostala takovouhle kytici. Žádný růže nebo tulipány, zeleninu!

barevne_zelenina.jpg

trufles.jpg

prasatka.jpg
baaf.jpg

Tihle chlapíci si to, co jsem urožnila odnášeli a s bramborovo-zeleninovým salátem, domácí majonézou a spoustou dalších dobrot to prodávali účastníkům festivalu. Naučila jsem se, jak se holandsky řekne prase a děkuji (varken a dank je wel) a můj trip se tak dal prohlásit za úspěšný.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Anna Grosmanová | | karma: 16.64 | přečteno: 1768 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 2 příspěvků.
Poslední z 3. 3. 2014, 16:47

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz